انواع ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه

گروه صنعتی پارسه انواع ورق های گالوانیزه تولید داخل و وارداتی را در ضخامت و سایزهای مختلف تهیه و به مشتریان محترم عرضه می نماید.

 

 

 

 

 

 

ورق های گاوانیزه در ضخامت های 0/18 تا 4 میل تولید می گردد. رول ورق های گالوانیزه در دو عرض 1 و 1/25 متر موجود بوده و بنا به سفارش مشتری به سایزهای مختلف برش می شود. 

همچنین ورق های گالوانیزه را جهت پوشش سقف های شیبدار نیز به کار می برند. گروه صنعتی پارسه طرح های کرکره سینوسی، ذوزنقه و شادولاین را از ورق گالوانیزه نیز تولید می نماید. 

انواع ورق های گالوانیزه تولید داخل موجود در بازار به شرح زیر می باشد:

 ورق گالوانیزه مبارکه اصفهان 

ورق گالوانیزه امیرکبیر کاشان

ورق گالوانیزه هفت الماس

ورق گالوانیزه سمنان

ورق گالوانیزه شهرکرد

ورق گالوانیزه شهرکرد

ورق گالوانیزه سروش

همچنین ورق گالوانیزه وارداتی از کشورهای زیر نیز توسط گروه صنعتی پارسه تهیه و به مشتریان محترم عرضه می گردد:

ورق گالوانیزه جین دال هند

ورق گالوانیزه بوشان هند

ورق گالوانیزه امارات

ورق گالوانیزه چین

ورق گالوانیزه اکراین

ورق گالوانیزه قزاق

ورق گالوانیزه بلژیک

ورق گالوانیزه ژاپن

ورق گالوانیزه تایوان

در ادامه برخی از عکس های مربوط به ورق گالوانیزه و برش آن (پلیت گالوانیزه) و همچنین فرمینگ آن ( کرکره ، ذوزنقه، شادولاین ، طرح سفال پالرمو و طرح سفال ژنوا) را ملاحظه می فرمایید.

تعریف گالوانیزه کردن 

گالوانیزاسیون ( به فرانسوی : Galvanisation ) یکی از روش های محافظت از خوردگی با ایجاد خوردگی گالوانیک است ، که توسط پوشاندن فلز مادر توسط لایه ای از فلز محافظ ( که معمولا فلز " روی " است) بصورت آند فدایی در سری گالوانیک انجام می شود. در این حالت پوشش خورده شده و فلز مادر محافظت می شود. این فرآیند نوع خاصی از حفاظت گالوانیکی است. میزان مقاومت پوشش گالوانیزه متناسب با ضخامت آن است. این روش یکی از اقتصادی ترین روش های محافظت فولاد ها در محیط های خورنده است.

                               

این فرآیند به نام لویجی گالوانی دانشمند ایتالیایی نامگذاری شده است. روش های متنوعی برای گالوانیزه نمودن فولاد و ورق های فلزی وجود دارد ، که از بهترین و اقتصادی ترین روش های گالوانیزه نمودن ورق های آهنی غوطه وری در حوضچه مذاب است.

میزان پوشش گالوانیزه ( ضخامت فلز روی) بر روی ورق ها و سایر مقاطع فولادی متفاوت می باشد. میزان پوشش گالوانیزه را معمولا به نام " کوتینگ " می شناسند. کوتینگ گالوانیزه از Z100 تا Z350 برای ورق های گالوانیزه گرم در بازار تولید می شود. (میزان جرم پوشش فلز روی بصورت گرم بر متر مربع)

از نظر ظاهری نیز ورق گالوانیزه به سه نوع ورق گالوانیزه بدون گل، گل ریز و گل درشت تقسیم بندی می شود. تفاوت این سه دسته ورق گالوانیزه در نحوه شکل گیری کریستال گالوانیزه (گل گالوانیزه) بر روی ورق است.

 

که شکل گیری کریستال ها بسته به سرعت سرد نمودن ورق و میزان فلز روی به کار رفته در فرآیند گالوانیزاسیون متفاوت خواهد بود. استاندارد فرآیندهای گالوانیزاسیون شامل ضخامت ، وزن پوشش ، چسبندگی و ظاهر قطعات G164  CAN/CSA و AS/NZS 4680 ASTM A123 و ISO 1461  می باشد.

مصارف ورق گالوانیزه بیشتر در مواردی است که ورق در معرض رطوبت قرار داشته و امکان خوردگی و زنگ زدن ورق وجود دارد. مثلا در پوشش سقف های شیروانی ، گلخانه ها و پوشش های بیرونی ساختمان ها بیشتر از این ورق ها استفاده می شود.

ورق گالوانیزه از ضخامت 0/18 تا 6 میل تولید می گردد. 

 


           

فرمینگ ورق گالوانیزه در 6 طرح ذوزنقه تیپ 1 گالوانیزه - ذوزنقه تیپ 2 گالوانیزه - کرکره سینوسی گالوانیزه - شادولاین گالوانیزه - طرح سفال گالوانیزه پالرمو - طرح سفال گالوانیزه ژنوا

 


 

      

فرمینگ عرشه فولادی - متال دک - از  ورق گالوانیزه از ضخامت 0/5 میل تا 1/25 میل

 


 

      

برش ورق گالوانیزه ( پلیت گالوانیزه) و فرم کرکره سینوسی گالوانیزه

 


 

رول ورق گالوانیزه

 


 

فرمینگ کرکره سینوسی گالوانیزه ( ایرانیت ، حلب)