پرسش های متداول


 جهت پوشش سقف شیروانی از قطعات با متریال متفاوتی استفاده می شود. که با توجه به گشتردگی استفاده از ورق های فلزیاین متریال را می توان به دو دسته پوشش های فلزی و غیرفلزی طبقه بندی نمود. در دسته پوشش های غیرفلزی متریال گوناگونی مانند ایرانیت سیمانی ، آردواز ، سفال ، دکرا، شینگل، آندولین ، آندو ویلا و غیره قرار می گیرد. 

اما پوشش فلزی ورق های فرم شده در طرح های متنوع را شامل می شود که به دلیل ماهیت پوشش شیروانی (تماس دایمی با رطوبت و آب) باید ورق استفاده شده دارای پوشش گالوانیزه باشد، تا از خوردگی و زنگ زدگی آن جلوگیری شود. ورق های موج دار شیروانی در گذشته تنها ورق گالوانیزه بودند، اما با پیشرفت تکنولوژِ و پروژه ساخت این نوع ورق ها ورق های گالوانیزه رنگی نیز به بازار عرضه شدند. امروزه با توجه به تنوع رنگی ورق های گالوانیزه رنگی کمتر از ورق گالوانیزه برای پوشش سقف استفاده می شود.

فرمینگ ورق های موجدار سقف شیروانی ( گالوانیزه و گالوانیزه رنگی ) تولیدی گروه صنعتی پارسه در 6 طرح تولید و به مشتریان محترم عرضه می گردد:

ورق طرح کرکره سینوسی : یکی از اولین طرح های ورق موجدار شیروانی که از سالهای دور تولید می شده است و اغلب مردم با آن آشنایی دارند.

ورق طرح ذوزنقه (تیپ 1) : یکی دیگر از طرح های فرمینگ ورق موج دار شیروانی که دارای مقطع ذوزنقه ای شکل است و با توجه به مقطع آن و تحمل بالاتر بار استاتیکی نسبت به سایر فرمینگ ها، کاربرد گسترده ای در پوشش سقف های شیروانی دارد. 

ورق طرح ذوزنقه (تیپ 2) : طرح ذوزنقه پانلی نیز به این طرح گفته می شود. این طرح با توجه به باز بودن مقطع آن کاردهی مفید بیشتری نسبت به تیپ 1 دارد.

ورق طرح شادولاین : این طرح شبیه به فرمینگ ذوزنقه و کرکره سینوسی است و با توجه به تنوع سطح مقطع آن سلیقه طیفی از مشتریان را پوشش می دهد.

ورق طرح سفال: این طرح ورق های موجدار شیروانی از جدیدترین ورق های موجدار تولید شده در چند سال گذشته است که با استقبال بسیاری از طرف مشتریان مواجه شده است. این طرح برای بیینده ای که به سقف شیروانی نگاه می کند نمای سفال را ایجاد می کند ؛ در حالی که معایب و مشکلات سفال را اصلا ندارد. ( معایبی نظیر سنگینی ، خرد شدن و شکستن سفال، هزینه بالای سفال، تعمیر و نگهداری بسیار سخت سفال و ...).

گروه صنعتی پارسه طرح سفال را در دو طرح سفال پالرمو و طرح سفال ژنوا تولید می نماید.

ضمنا تمامی 6 طرح اشاره شده با توجه به سفارش مشتری تا طول 12 متر قابل تولید می باشد.

 

 


ورقهاي سرد نورديده از نظر کيفيت و ظاهر سطحي به دوگروه معمولي و بهبود يافته تقسيم بندي مي گردند. ورقهاي باکيفيت سطحي نرمال ويا معمولي که در استانداردهاي مختلف تحت عنوان A(EN)03  و MA(UNI)0 شناخته ميشود براي مواردي که ظاهر سطحي از اهميت خيلي بالايي برخودار نباشد و يا در معرض ديد نباشد و يا پروسه رنگ به صورت دستي انجام گيرد مناسب ميباشد . در مورد اين محصولات فقط سطح در معرض ديد ،گارانتي دارد. ولي در مواردي که ظاهر سطحي در درجه اول اهميت مي باشد (مثل خودروسازي ، لوازم خانگي و ..) و يا رنگ کاري اتوماتيک سطح زيرورق باکيفيت سطح معمولي ( نرمال ) و سطح رويه با کيفيت MB گارانتي ميگردد.


 

ورق های رنگی در رنگ های متنوعی تولید می شود که دارای استاندارد یکسانی در تمام دنیا می باشد. این استاندارد به نام  رال رنگ  شناخته می شود، تقریبا بیش از 16 رنگ متنوع ورق رنگی تولید می شود که عبارتند از:

سفید یخچالی - رال 9016  ، کرم - رال 9010    ، قرمز - رال 3000    ، قرمز گوجه ای - رال 3020   ، آبی نیسانی - رال 5015    ، آبی کاربنی - رال 5018    ، نارنجی - رال 2004 و رال 2003    ، زرد - رال 1023    ، زرد لیمویی - رال 1028    ، بنفش - رال 4005    ، سبز چمنی - رال 6024    ، سبز تیره - رال 60 18   ، صورتی  - رال 4003  ، قهوه ای رنگ سفال - رال 8004   ، قهوه ای سوخته 8018

 


بله، با توجه به گسترش روز افزون تکنولوژی و پیشرفت فناوری های مختلف تحولات مختلفی در عرصه ارتباطات و عادات مردم کره زمین پدید آمده است. اینترنت یکی از ابزارهای دنیای نوین است که بسیاری از فعالیت ها را برای مردم تسهیل نموده است. گروه صنعتی پارسه نیز جهت رفاه حال مشتریان خود اقدام به راه اندازی بخش فروش اینترنتی خود برای نخستین بار در ایران (در زمینه فروش محصولات فولادی ) نموده است.


می توانید با ما تماس بگیرید و ثبت سفارش نمایید.